لینک سازی برای کسب و کارهای کوچک چگونه است؟

لینک سازی برای کسب و کارهای کوچک یکی از چالش برانگیز ترین وظایف بازاریابی دیجیتال است. همچنین لینک سازی و اعتبار آنها، یکی از سخت ترین بخش های سئو برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک است.طراحی سایت ،  تولید محتوا، شبکه های اجتماعی، جستجوی کلمه کلیدی، بهینه سازی داخلی (on-page)، سئو محلی و… اینها همه مواردی هستند که باید رعایت شوند. 

اما بالا بردن اعتبار چطور؟

در این مقاله، می خواهیم یک نگاهی به این موضوع بیندازیم که چرا لینک ها روی نتایج تاثیر می گذراند؛ و سپس یک استراتژی ساده لینک سازی برای کسب و کارهای کوچک مطرح می کنیم. هدف ما  ارائه یک استراتژی ساده برای کسب و کارهای کوچک است که بتواند به اعتبار آنها کمک کند و سئو ی  ارگانیک آنها را بهبود دهد.

برای درک اینکه چرا لینک ها روی نتایج تاثیر می گذراند و همچنین برای دریافت نتایج بهتر، به موارد زیر توجه کنید:

سئوی محلی

وقتی در گوگل سرچی انجام می دهید، گاهی اوقات نتیجه ی سرچ همراه با نقشه، رتبه‌بندی، آدرس و شماره‌ تلفن در بالای صفحه نشان داده می‌شوند. منظور از سئوی محلی همین است. یعنی نتایج با توجه به موقعیت جغرافیایی کاربر به او نشان داده می شوند.بسته به نوع صنعت، سایت شما می‌تواند به‌عنوان اولین نتیجه گوگل بیاید و تأثیر فوق‌العاده زیادی بر بهبود کسب‌و‌کار شما داشته باشد.

بهینه سازی داخلی، بهینه سازی پیچ و مهره سایت شما را پوشش می دهد. اگر یک کسب و کار محلی هستید، این مورد را درسئوی محلی خود در نظر بگیرید. اگر یک منطقه جغرافیایی گسترده تری را تحت پوشش قرار می دهید، پس هنوز هم نیاز دارید تا مطمئن شوید که در سطح دامنه و بهینه سازی سطح صفحه، نتایج را به حداکثر می رساندید.

راهنمای سئوی گوگل ، جای خوبی برای شروع است.

این راهنما مطالبی راجع به بهینه سازی عنوان صفحه، توضیحات متا، ساختار سایت، آدرس ها  مطرح کرده است.

نفوذ ارتباطات و دارایی های موجود

لینک سازی برای کسب و کارهای کوچک دارای اهمیت خیلی زیادی است.

سوالهایی در مورد اینکه کجاها امکان دریافت لینک وجود دارد می باشد. ممکن است فرصت های شگفت آور زیادی مبتنی بر عقل اینجا پیدا کنید.

سوالات:

  1. آیا لینک هایی از تامین کنندگان بدست آورده اید؟
  2. آیا لینک هایی از سازمان های تجاری به کسب و کارتان مرتبط است؟
  3. لینک هایی از دایرکتوری های بزرگ وب چطور؟
  4. از پورتال ها یا دایرکتوری های صنایع چطور؟

 

بیشتر بخوانید : 5 ترند دیجیتال مارکتینگ که در سال 2019 می میرد

 

راهنمایی برای کسب و کارهای کوچک با لینک سازی

استراتژی تعیین شده در اینجا، برای کمک به صدها نفر بمنظور رتبه دهی به کسب و کارهای کوچک طراحی شده است و همچنین باعث می شود تا انکرتکست ها که شامل کلمات کلیدی هستند را توسعه دهید . این یک کار ارگانیک است و گوگل ناراحت نخواهد شد.

به طورکلی، این روش به شما اجازه می دهد تا واژه هایی را که می دانید سوالات مشتریان  هستند را رتبه بندی کنید تا کسب وکارتان پیشرفت کند. نتیجه این کار ایجاد ترافیک بیشتر و کسب اعتبار بیشتر برای کسب و کار ها است.

این روش به صورت one-off کار می کند ، یا می تواند تکرار و درجه بندی شود.  این روش نیز مبتنی بر ارائه ارزش است و دارای یک عنصر خلاق است، بنابراین رقیب نمی تواند به سادگی آنها را کپی کند. یعنی ممکن است سخت باشد، اما یک استراتژی است.

فلسفه لینک سازی

لینک سازی برای کسب و کارهای کوچک بزرگترین مسئله است. اگر شما می توانید راه لینک سازی تان را تغییر دهید، پس یک مزیت استراتژیک دارید که رقبا قادر نیستند روش های شما را دنبال کنند.

  1. ابتدا باید مواردی که برای لینک سازی مفید هستند را مشخص کنید.
  2. بعد از آن باید بتوانید به سادگی به آنچه که ربط دارد متصل شوید.

 

در کل ما در حال تلاش برای تولید لینک های غیرمفید و کسب اعتبار از طریق روش های غیرارگانیک نخواهیم بود  بلکه  تلاش برای کارهایی است که رقبا نتوانند آن کارها را انجام دهند.

به عنوان مثال، دریافت لینک از روش هایی که آن ها نتوانند از آن طریق لینک دریافت کنند.

به یاد داشته باشید، لینک هایی می خواهیم که کیفیت بالا داشته باشند و مرتبط با سایتها باشند، این نوع لینک ها معمولا قابل اعتماد تر هستند و ارزش بیشتری به سایت ما اضافه می کنند.
 

روش کار به شرح زیر است:

مرحله 1: ایجاد مواردی که برای مخاطبان هدف ارزشمندی را بوجود می آورد:

این مورد معمولا سخت ترین کار است. در حالت ایده آل، می تواند استراتژی بازاریابی تان را به طور کلی یکپارچه کند؛ و در نوع خود به شما کمک خواهدکرد تا کسب و کاربهتری ایجاد کنید.

اگر برای مخاطبان هدف از منظر سئوی کسب و کار کوچک / محلی فکر کنیم، آن می تواند:

راهنمای سئوی کسب و کارهای کوچک باشد.

راهنمای لینک سازی برای کسب و کارهای کوچک باشد.

راهنمای کسب و کارهای کوچک برای جستجوی کلمات کلیدی باشد.

اینها همه مربوط به خدمات ارائه شده توسط سئوی کسب وکار و شامل یک کلمه کلیدی مرتبط هستند.

هیچکس بهتر از شما تشخیص نمی دهد که چه محتوایی باید بکار ببرید آن هم بسته به کسب و کارتان! پس محتوایی داشته باشید که نیازها و سوالات مخاطبان را رفع کند. محتوا باید شامل کلمات کلیدی تجاری که شما برای رتبه بندی می خواهید باشد پس به موارد زیر توجه کنید:

می خواهیم به گوگل کمک کنیم تا چیزی که مخاطب جست و جو می کند را توسط محتوایی که مرتبط با خدمات ماست درک کند.

در کسب و کارهای کوچک حتما نباید مقاله ای داشته باشید که سطح بالایی از محتوا را شامل شود بلکه سایت شما باید دارای محتوایی باشد که به سادگی ارزشی را برای یک نیاز ایجاد کند.

پس از تهیه مقاله نیاز دارید تا آنرا در وب سایت خود منتشر کنید و سایت یک دارایی برای ما محسوب می شود که به صورت لینک به آن مراجعه خواهیم کرد.

مرحله 2: ترویج این مطالب در سایت های مربوطه

در این قسمت می خواهیم به بررسی ایجاد مقالات مربوطه، سایت هایی باکیفیت بالا و لینک دادن به مقاله مان با انکر تکست بپردازیم.

نکته کلیدی در اینجا این است، محتوایی که در سایت شخص ثالث ایجاد می کنید و انتشار می دهید باید با لینک دادن به مقاله شما بهبود یابد. مهم است تا اطمینان حاصل شود که لینک طبیعی است و برای خواننده وجود دارد نه صرفا برای اهدافSEO باشد.

ویژگی های این رویکرد به محتوای ایجاد شده شما بستگی دارد. با این حال، یک استراتژی ساده داریم که موفقیت آن در توجه به موارد زیر است:

  1. ایجاد یک موضوع گسترده بصورت لینک .
  2. آنگاه یک سری از مقالات جزئی تر در زیر بخش از این موضوع مانند جستجوی کلمه کلیدی، بهینه سازی صفحه داخلی، لینک سازی و غیره ایجاد کنید.
  3. به دارایی های قابل لینک از مقالات خود با استفاده از انکر تکست لینک بدهید.
  4. در بسیاری از موارد، یک لینک برندشده به صفحه اصلی در قسمت جعبه نویسنده یا بایو خود داشته باشید.

بصورت استراتژیکی، اجرای این مسائل بسیار ساده و آسان است. ولی در حال تلاش برای قرار دادن لینک های انکرتکست غیر طبیعی به صفحه اصلی و یا صفحات خدمات در مقاله نیستیم.

می خواهیم به جای ارائه ارزش به خواننده، به منبعی لینک دهیم که موضوع تحت پوشش را گسترش دهد.

امیدوارم این مقاله توانسته باشد به سوالات شما درباره لینک سازی برای کسب و کارهای کوچک  پاسخ داده باشددر صورت داشتن هرگونه سوال  می توانید آن را در قسمت دیدگاهها مطرح کرده تا کارشناسانگروه دیجیتال مارکتینگ بان  به پرسشهای شما پاسخ دهند.

 

ارسال پیام

ما با در ارتباط باشید

مشاوران ما 7 روز هفته از 8 صبح الی 5 عصر پاسخگوی شما هستند