بهبود سئوی سایت با لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی: لینک خارجی لینکی است که به یک دامنه ی خارجی غیر از دامنه ای که لینک ما بر روی آن قرار دارد اشاره می کند. و در سئوی سایت ، موتورهای جستجو لینکهای خارجی را به عنوان یک امتیاز از طرف شخص ثالث حساب می کنند و اهمیت ویژه ای به آن می دهند. لینک های ورودی به سایت شما داری قدرتمندترین بازاریابی اینترنتی می باشند که برای سئوی سایت شما اهمیت بالایی دارند و مستلزم این هستند که محتوای سایتتان ارزشمند باشد. اما دقت کنید به هیچ عنوان لینک سازی خارجی را از برنامه های خود حذف نکنید. لینک سازی خارجی در بهینه سازی و سئو مهمترین فاکتور برای بهبود سئوی سایت است .

استراتژی لینک سازی خارجی

تکنیک های مختلفی برای لینک سازی خارجی وجود دارد که ما توصیه می‌کنیم همیشه از روش کلاه سفید استفاده کنید و بک لینکهای طبیعی دریافت کنید. موارد بیان ‌شده زیر را در زمان دریافت بک لینک خارجی و سایتی که می‌خواهید از آن بک لینک بگیرید درنظر بگیرید.

 • تعداد و کیفیت لینکهای دریافتی به سایت مورد نظر را بررسی کنید.
 • محتوای سایت، اهدف مرتبط با حیطه کاری شما برای لینک سازی را داشته باشد.
 • اولیت را در لینک سازی خارجی برای سایتهایی قرار دهید که فعال هستند و محتوایشان دائم بروزرسانی می شود.
 • دقت کنید سئوی سایت هدف، در نتیجه ی جستجوی گوگل و کلمات مورد نظرمناسب باشد.
 • محتوای موجود در سایت مورد نظر را بررسی کنید که واقعی باشند و توسط ربات های خودکارتولید نشده باشند.
 • تعداد لینک های خروجی سایتتان نباید زیاد باشد وهمچنین با موضوع سایت شما ارتباط داشته باشند.
 • میزان فعالیت سایت مورد نظر را در شبکه‌های مختلف اجتماعی بررسی کنید.

نکته: در هنگام لینک سازی خارجی دقت کنید بک لینک از سایت هایی با شرایط زیر ممکن است سبب جریمه یا تنزل سئوی سایت شما شود.

 • سایتهایی که لینکهای خروجی زیاد دارند.
 • خرید بک لینک به تعداد زیاد.
 • صفحاتی که درگوگل ایندکس نشده‌ باشند.
 • تبادل لینک کردن با سایتهای غیر معتبر.
 • بک لینک گرفتن از سایت های که کیفیتشان پایین است.

تکنیک های لینک سازی خارجی برای وب سایت

1- سایت خود را به دایرکتوریها معرفی کنید

ممکن است لینکهای ورودی از این وب سایتها تاثیرچندانی برای شما نداشته باشند اما یکی از مهمترین فاکتورهای لینک سازی خارجی به حساب می آیند.

 

2 – تولید محتوا و انتشار آن در وب سایتهای دیگر به همراه لینک طعمه

یکی دیگراز تکنیکهای لینک سازی خارجی تولید محتوا ی ارزشمند است طوریکه کاربر آن را خوانده و برای دیگران لینک شما را انتشار دهد. این نوع لینکدهی بسیارمتداول است و در صورتی که لینک مفیدی باشد به دفعات متعدد اشتراک گذاری می شود.

 

3- ایجاد شبکه های اجتماعی

شبکه سازی و ایجاد روابط کاری امری زمان بر است اما یک راه موثر برای سئو خارجی محسوب می شود که از طریق آن می توان کسب و کار خود را گسترده ترکرد. مجموعه ای از وبلاگ نویسان درحوزه ی کاری خود را جمع کنید سپس با آن ها از طریق شبکه های اجتماعی همانند لینکداین و … ارتباط برقرار کرده و تعداد افراد را زیاد ترکنید هر روز برای آن ها مطالبی مهم در رابطه با کسب و کار خود جمع آوری کرده و در بین مطالب از لینک وب سایت خود استفاده کنید. این یکی از بهترین روشها در لینک سازی خارجی محسوب می شود برای مثال کاربران می توانند با پیوستن به شبکه ی اجتماعی linkedin به افراد، اخبار و اطلاعات جدید کسب و کار که در ارتقا حرفه ای آن ها تاثیرگذار است دسترسی داشته باشند.

 

4- سئوی رسانه ها و شبکه های اجتماعی

حتما در شبکه های اجتماعی فعال باشید، هر چند بسیاری از آن ها ممکن است لینکی به وب سایت شما ارسال نکنند اما توجه داشته باشیدکه همه ی این شبکه های بزرگ توسط موتورهای جستجوگر تجزیه و تحلیل می شوند و هر زمان لینکی از آن ها به سایت شما در محتویاتش دیده شود آن را برای سایت شما در نظر خواهند گرفت و در نهایت موثر خواهند بود.

بیشتر بخوانید : تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت 

 

5- از سایتهای هم صنعت خود مودبانه بخواهید که با شما تبادل لینک دهی داشته باشند

این کار میتواند به این صورت باشد که شما یک مقاله ی مفید را برای سایت یا وبلاگ مورد نظر که می خواهید از آن لینک داشته باشید بنویسید و منبع را به صورت لینک در متن بگذارید و از صاحب آن بخواهید متنتان را به این صورت در وبلاگ خود منتشر کند. این کار روشی مناسب برای تبادل لینک است و در بالا بردن سئوی سایت به شما کمک می کند.

 

6- ریپورتاژهای خبری در وب سایتها

این نوع لینک سازی خارجی با اینکه هزینه بردار است اما راهی مفید در سئوی خارجی محسوب می شود و البته بهتر از این است که سایت دیگری اخبار شما را با RSS خوان در وب سایت خودش نمایش دهد. و این در اصل یک متن جدید است که لینک سیستم شما در آن وجود دارد.

بیشتر بخوانید : رپرتاژ آگهی چیست؟

 

7- همکاری و مشارکت بازاریابی

مشارکت های بازاریابی می توانند راه بسیار خوبی برای تولید بک لینکهای ورودی به وب سایت باشند.

 

8- وبلاگ نویسی

بهترین راه برای تولید لینکهای موثر وبلاگ نویسی می باشد. هرچند وبلاگ نویسی احتیاج به تولید محتوای زیاد دارد اما نتایج آن ماندگار است و یکی از قدرتمندترین راههای سئوی سایت و لینک سازی خارجی محسوب می شود.

بیشتر بخوانید : چگونه یک استراتژی محتوای قدرتمند بسازیم؟

 

9- فروم ها

روشی دیگر برای لینک سازی خارجی ارتباط با شبکه های رسانه و فروم ها است که تاثیر زیاد و قابل توجهی ندارند. بطور مثال سایت ترفندستان بیش از 200 هزار نفر عضو داردکه هر روز ترفندهای جدیدی در زمینه های مختلف فناوری را معرفی می کند. این سایت دارای فروم و انجمن های تخصصی بحث،پرسش و پاسخ است.

 

امیدوارم که این مقاله توانسته باشد سوالات شما را دررابطه با لینک سازی خارجی و اهمیت آن در بالابردن سئوی سایت پاسخ داده باشد.در صورتی که احتیاج به مشاوره درباره ی مدیریت شبکه های اجتماعی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود دارید می توانید

 

با ما تماس گرفته و آن را مطرح کنید تا کارشناسان گروه دیجیتال مارکتینگ بان به پرسشهای شما پاسخ دهند.

ارسال پیام

ما با در ارتباط باشید

مشاوران ما 7 روز هفته از 8 صبح الی 5 عصر پاسخگوی شما هستند