تاثیر بک لینک بر سئوی سایت

بک لینک


 لینک های ورودی به یک صفحه وب را بک لینک می گویند. در واقع بک لینک به پیوندهایی گفته می‌شود که از سایتهای دیگر به سایت شما فرستاده می شوند که اثرات زیادی در برتری و یا افت یک وبسایت در نتایج موتورهای جستجوخواهند داشت؛ بخش اصلی الگوریتم گوگل را بک‌لینک‌های کیفیت بالا تشکیل می دهند که می توانند فاکتور تصمیم گیری موتورهای جستجو برای رساندن وب سایت به صفحات نخست باشند.

ما در گروه دیجیتال مارکتینگ بان به تاثیر بک لینک بر سئوی سایت خواهیم پرداخت پس با ما باشید...

همانطور که گفته شد دو نوع بک لینک وجود دارد بک لینک های مضر و مفید :

  • بک لینک های مضر :شاید برایتان سوال شود آیا ممکن است بک لینکی مضر باشد؟ بله، سایت‌های اسپم زیادی وجود دارند که با دریافت و ایجاد لینکهای اسپم و غیرطبیعی به نتایج اول گوگل می رسند و سپس پنالایز می‌شوند! این بک‌ لینک‌ها از سایت‌های غیرمرتبط که لینکهای خروجی بسیار زیادی دارند می باشند واز سایت‌هایی با IPهایی اسپم هستند،کارشان این است که ‌Anchor text شما را مدام تکرار می کنند و خودشان تولید محتوا ندارند.
  • بک لینک های مفید و طبیعی:بهترین نوع بک‌ لینک‌ آنهایی هستند که بصورت طبیعی توسط مدیر یا نویسنده یک وبسایت دیگر با متن و عبارت مرتبط به سایت شما فرستاده می شوند.

 

عوامل موثر درکیفیت بک لینک چیست؟

 Anchor text: انکرتکست، عبارت یا متنی است که انتخاب می کنید تا به صفحه دیگر لینک ‌شود. تاثیرگذاری انکرتکست چگونه است؟ وقتی متن مرتبطی را به صفحه‌ای که می‌خواهید لینک دهید،مثل این است که یک سیگنال به گوگل فرستاده‌ و می گویید این انکرتکست با این صفحه ارتباط دارد و رتبه آن کلمه با توجه به دیگر فاکتورها توسط گوگل افزایش پیدا می کند.

Domain Authority) DA (: این گزینه توسط شرکت Moz بوجود آمده است.که در آن تعداد لینک‌های ورودی به سایت، سن دامنه، فعالیت سایت در شبکه‌های اجتماعی،کیفیت لینکها و... در کاهش یا افزایش این فاکتور دخیل هستند. (DA) می‌تواند در مشخص کردن کیفیت بک لینک دخیل باشد.

 (Page Authority) PA: اعتبار صفحه همانند DA توسط شرکت Moz ارائه شده است که در موردلینکهای ورودی و کیفیت آن ها مشخص می‌شود.

گرفتن لینک از سایت‌هایی با دامنه IR : اگر سایت دیگری با دامنه IR  دارید بهتر است لینک‌هایی که دریافت می کنید از همان سایت باشد چون شانس شما را برای دریافت رتبه بالاتر در نتایج جستجوی ایران را افزایش می‌دهد. اما این دلیل نمی شود که رتبه شما در نتایج جستجوی بین‌المللی افزایش یابد.

تعداد لینکهای داخل صفحه: اینکه گوگل تشخیص دهد کدام لینک خروجی یک سایت طبیعی هست و کدام غیر طبیعی توسط فاکتورهای زیادی مشخص میشود. اما در کل، تعداد لینکهای خروجی از یک صفحه‌ نباید خیلی زیاد باشد زیرا باید تعدادش به نسبت محتوا حفظ شود.

پیج رنک صفحه: امروزه پیج رنک اهمیت چندانی ندارد ، اما همچنان یک سیگنال تایید شده در افزایش تاثیر لینک ها محسوب می شود. دقت کنید که پیج‌رنک بصورت مستقیم بر روی رتبه شما تاثیر نخواهد گذاشت، اما بصورت غیرمستقیم موثر است.

Relations:در بحث رابطه بین لینک ها یکی ازمسائلی که بسیاری از افراد دچار اشتباه می شوند ، موضوع رابطه‌ی بین لینک‌هاست. همه لینکها مشخصه‌ای بنام Rel دارند که  با این مشخصه می‌توانیم به موتورهای جستجوگر بگوییم که از Link Juice و PR juice ما چیزی به آن صفحه ببرند یا نه. حال ممکن است که موتورهای جستجو رتبه آن صفحه را به واسطه لینکی که شما داده‌اید بالا ببرند، اما از پیج‌رنکتان چیزی برای آن صفحه نبرده باشند. در حالت کلی احتیاج نیست که در لینک "rel=”follow را ذکر کنیم. خود لینکها بصورت پیش‌فرض follow هستند. اما اگر دوست داشته باشید لینک ها را Nofollow کنید، مجبورید در قسمت تنظیمات لینک گذاری، فیلد مربوط به Rel را به nofollow تغییر دهید.

 

و اما لینک های با کیفیت و خوب چه مزیت هایی دارند:

 

اعتبارسازی برای برند شما

یکی از کارهای مهم در سئوسایت بک لینک گرفتن از سایتهای معتبر است که در برند سازی شما بسیار دخیل است این لینک ها می تواند نشانه خوبی برای سایت شما شود زیرا که کاربران به اعتبار سایت محبوب لینک دهنده به نام تجاری شما اعتماد خواهند کرد. بنابراین لینک های کیفیت بالا از سایت های محبوب و معتبر تاثیر بالایی بر سئوی شما خواهد داشت، هم چنین آن ها کمک می کنند تا منبعی از اطلاعات ارائه شوند که نتیجه آن در لینک دادن به محتوای شما خواهد شد در نهایت لینک‌های طبیعی داده اید که مورد توجه گوگل است.

 

ایجاد ترافیک ارجاعی بطور خودکار

منشا ترافیک یک وبسایت همیشه از جستجوی یاهو، گوگل، بینگ و موتورهای جستجوگر دیگر نیست. درصد زیادی از ترافیک یک وبسایت را ترافیک ارجاعی می سازد به این صورت که افراد با کلیک بر روی لینکهای یک محتوا و مطالب مرتبط لینک شده به سایت شما وارد می‌شوند.
به اینصورت که وجود لینک های کیفیت بالا در سایت ها موجب ترافیک بالا و هدفمند به سایت لینک گیرنده خواهد بود. یک لینک تنها بر روی وب سایت معتبر ممکن است سال ها باعث ایجاد ترافیک زیادی به وبسایت شما شود. بنابراین یک از اصلیترین و مهمترین موارد درباره ترافیک ارجاعی این است که آن ها بسیار مفید و هدفمند هستند.

دایرکتوری بلند مدت

اینترنت منبع بسیار بزرگی از اطلاعات است که به طور دائم در حال بروزرسانی است و کاربرها می توانند به راحتی به اطلاعات آن دسترسی داشته باشند. اگر شما لینک های با کیفیت بالا از دایرکتوری‌های معتبر و منابع دیگر بگیرید می‌توانید وبسایت خودرا تضمین کنید که ترافیک خوبی تا چندین سال برایش فراهم کرده اید.

 

ایجاد ارتباط

اگر محتوای سایت شما مورد توجه کاربر قرار گیرد ممکن است روی لینکی که برای مطالعه بیشتر زده اید کلیک کند که اینکار منجر به مطالعه خبرنامه یا بخش های دیگر  سایت شما می شود. حتی ممکن است به پروفایل شبکه های اجتماعی شما متصل شده و پیگیرتان شده و مطالبتان را به اشتراک بگذارد یک لینک خوب قادر است شرکت و مشتری را بدون کمک به رتبه‌بندی موتورهای جستجو به هم وصل کند.

 

 به رسمیت شناختن برند با دیدن نامش در لینک وبسایت معتبر

کاربر با خواندن محتوای آنلاین بسرعت لینکهای درون محتوا را شناسایی کند. زمانیکه یک مشتری  نام برند شما را در محتوای معتبر لینک شده می‌بیند به آن اعتماد کرده و شروع به برقراری ارتباط با بیزنس شما با موضوع خاصی که در آن نام برندتان لینک داده شده می‌کند.

در کل تمرکز اصلی در کمپین لینک بیلدینگ ترافیک موتور جستجوگر ( بهبود موقعیت ارگانیک یک وبسایت ) است اما این به این معنی نیست که باید تنها یک فاکتور برای تخمین عملکرد لینک بیلدینگ استفاده کنید.
اگر چه فرایند بک لینک طبیعی امری وقت گیر و کند است اما می‌تواند ترافیک ارجاعی زیادی را به مروز زمان به وبسایتتان هدایت می‌کند.

یادمان باشد که لیست فاکتورهای بک لینک خوب در یک سایت معتبر به همینجا ختم نمی‌شود و شاید گوگل ده ها فاکتور دیگر هم داشته باشد.


پس باید کار خود را برای گرفتن بک‌لینگ های معتبر برای سایت یا وبلاگ نوپای خود آغاز کنید.

امیدواریم که این مقاله توانسته باشد در جهت درک اصول بک‌لینک ‌ها در سئو سایت به شما کمک کند لطفا نظرتان و پیشهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 


مطالبی که ممکن است به آنها علاقمند باشید:

7 ابزاراساسی سئو سایت

ترفندهای پیشرفته بک لینک سازی برای سئو

 

 

ارسال پیام

ما با در ارتباط باشید

مشاوران ما 7 روز هفته از 8 صبح الی 5 عصر پاسخگوی شما هستند