تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت 

شبکه های اجتماعی در حال حاضر بر روی سئو سایت ما تاثیر دارند، و به احتمال زیاد این تاثیر ادامه نیز خواهد داشت، این یکی از پر بحث ترین موضوعاتی است که در رابطه با سئو و موتورهای جستجو در اینترنت به میان آمده است. سوالی که وجود دارد این است که آیا رسانه های اجتماعی واقعا به سئو سایت ما کمک می کنند؟

پاسخ کوتاه ما : بله است.

در واقع شبکه های اجتماعی آن طور که کاربران فکر می کنند به سئو سایت ها کمک نمی کنند. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا بتوانیم در انتها به پاسخ سوال مان برسیم.

شبکه های اجتماعی ≠ فاکتورهای رتبه بندی

در ابتدا باید بگوییم که هیچ کسی به طور دقیق اطلاعی از این که چه عواملی در فاکتور های رتبه بندی گوگل قرار دارند و چگونه این کار ها انجام داده می شوند ندارد، مگر این که فردی در گوگل کار کند، و تصمیم بگیرد که این اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذارد، که البته این امر بعیدی است.

بنا بر گفته گوگل، سوشیال سیگنال ها تاثیر مستقیمی بر روی فاکتور های رتبه بندی موتور جستجو ندارند. بنابراین تصمیم گرفتیم که بر اساس مطالعاتی که بر روی شبکه های اجتماعی و تاثیر آن ها بر روی سئو و بهینه سازی سایت ها داشتیم، نتایج و پاسخ ها را به شما در این مقاله ارائه کنیم.شبکه های اجتماعی چگونه به سئو سایت شما کمک می کنند

اگرچه رسانه های اجتماعی یک عامل رتبه بندی مستقیم برای گوگل نیستند، در ادامه چهار مورد را برای شما عزیزان تعریف می کنیم که توسط شبکه های اجتماعی روی سئو سایت شما تاثیر خواهند گذاشت.

 

لینک سازی

هر چقدر که مطلب شما در شبکه های اجتماعی  بیشتر به اشتراک گذاشته شود، احتمال این که افراد بیشتری آن ها را مشاهده کرده و در نهایت به آن ها لینک دهند بیشتر خواهد شد.

در این مطالعه موردی، شرکتی برای یکی از صفحات وب سایتش بیش از 130،000 اشتراک گذاری در فیس بوک دریافت کرد، که نتیجه آن باعث شد آن وب سایت برای یکی از کلمات کلیدی که بسیار رقابت پذیر است، رتبه بالایی در نتایج جستجوی گوگل دریافت کند. در حالی که این مطلب را می نویسیم، این شرکت برای آن کلمه کلیدی هنوز هم در رتبه اول قرار دارد، که این یک مثال بسیار مناسب برای تولید محتوای عالی و ارتقاء آن می باشد.

ایجاد مخاطب

شما می توانید بهترین خدمات و یا محصولات را در اختیار داشته باشید، اما در حالتی که مردم آن ها را نبینند و یا در مورد خدمات و محصولات شما چیزی ندانند، این باعث اتمام کار شما می شود. "بسازید و مردم به دنبال آن خواهند آمد"، این جمله دیگر در بازارهای رقابتی امروزه کاربردی ندارد. شما باید فعالانه عمل کنید و به مردم در جایی که هستند دسترسی داشته باشید.

و اما اکثریت مردم کجا هستند؟ در شبکه های اجتماعی. شاید جالب باشد بدانید که شبکه اجتماعی فیسبوک دارای حدود 2 میلیارد کاربر است.

با توجه به تعداد افراد در رسانه های اجتماعی، دسترسی جهانی آن و سهولت در اشتراک گذاری، رسانه های اجتماعی راهی عالی برای ساختن و پایدار کردن حضور برند و ایجاد مخاطب برای کسب و کارتان است. اگر می خواهید در میان میلیون ها سایت در وب (و 571 وب سایت جدیدی که در هر دقیقه ایجاد می شوند) برای خود جایی پیدا کنید، شما نیز باید سطح حضور برندتان در شبکه های اجتماعی را نیز ارتقا دهید.جستجوی برند شده

هنگامی که مصرف کنندگان گوگل نام تجاری شما را به همراه یک کلمه کلیدی به کار می برند، می تواند به شما در رتبه بندی عبارات با کلمات کلیدی مشابه آن کمک کند.

یک مثال از این می تواند این باشد، اگر شما دارای مشتریانی هستید که "شلوار جین + نام تجاری شما" را در موتورهای جستجو سرچ می کنند و آن ها با محتوای شما به صورت مثبت ارتباط برقرار می کنند، از آن جا که صفحه وب سایت شما به خوبی برای عبارت " شلوار جین + نام تجاری شما " برای کاربر نتیجه داده است، گوگل فکر می کند این نیز یک نتیجه خوب برای عبارت "شلوار جین" خواهد بود و شما را برای کلمه کلیدی "شلوار جین" در رتبه های بالاتر نمایش خواهد داد.

در یک تجزیه و تحلیل سریع یک وب سایت مد که در اوایل سال جاری انجام دادیم، سایت FashionNova، طی یک سال چگالی کلمات کلیدی آن از هیچ به 88،000 کلمه کلیدی (در SEMrush) افزایش یافت. نکته ی جالبی که در رابطه با این وب سایت پیدا کردیم این بود که 6.3 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام داشتند.

همان طور ه همه ما می دانیم اینستاگرام شیوه ی لینک دهی مناسبی ندارد، بنابراین آن چه اتفاق افتاده این است که صدها هزار نفر از مصرف کنندگان هر ماه در جستجوی گوگل برای چیزهایی مانند "Fashion Nova Jeans" و سایر عبارات کلیدی مرتبط با آن جستجو می کردند. این امر به گوگل کمک کرده است بفهمد که این وب سایت در رابطه با این کلمات کلیدی به خوبی عمل کرده است و رتبه ی آن را به طور چشمگیری افزایش داده است.

به ترویج سایت شما کمک می کند

اگرچه این مقاله بیشتر بر روی فیس بوک و توییتر متمرکز شده است، اما به هیچ وجه نمی توان یوتیوب را فراموش کرد.

یوتیوب در واقع دومین جستجوگری است که توسط آن جستجو می شود. با این حال، البته باید عرض کنیم که موتور جستجوی یوتیوب چندان تجاری نیست، در حالی که گوگل بیشترین مقدار مشتریان تبدیل شده را برای سایت ها ارمغان می آورد.

اما شما هنوز هم می توانید از یوتیوب استفاده کنید تا به طور مثبت بر عملکرد وب سایت خود در جستجوگرها تاثیر بگذارید. شما می توانید فیلم هایی را برای ترویج محتوا یا نام تجاری خود ایجاد کنید، که می تواند به به ایجاد پیوندهای مختلف منجر شود.

نتیجه

صرف نظر از آن چه که ممکن است در آینده اتفاق بیفتد، واقعیت این است که در حال حاضر شبکه های اجتماعی بر روی سئو و بهینه سازی سایت ما نزد موتورهای جستجو تاثیر می گذارند. در واقع شبکه های اجتماعی منافع بسیاری را در اختیار ما قرار می دهند.

اگر چه شبکه های اجتماعی به صورت مستقیم بر روی کسب و کار ما تاثیر نمی گذارند، اما نتیجه آن حضور آنلاین و بیشتر دیده شدن در وب و ترویج محتوا و برندمان می باشد.

 

مطالبی که ممکن است دوست داشته باشید


5 ترند دیجیتال مارکتینگ که در سال 2019 می میرد

صفر تا صد بازاریابی در شبکه های اجتماعی

۱۰ ایده ارزان برای جذب فالوور اینستاگرام کدامند؟

 

 

 

 

 

ارسال پیام

ما با در ارتباط باشید

مشاوران ما 7 روز هفته از 8 صبح الی 5 عصر پاسخگوی شما هستند