ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ چیست؟

اساسا استفاده از ایمیل برای تبلیغ محصولات و یا خدمات را ایمیل مارکتینگ یا Email Marketing می نامند. اما تعریف بهترایمیل مارکتینگ ، استفاده از ایمیل برای ایجاد روابط با مشتریان بالقوه و یا ارباب رجوع ها است. بازاریابی ایمیل تنها یکی از بخش های بازاریابی اینترنتی است که بازاریابی آنلاین را از طریق وب سایت ها، رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و غیره شامل می شود. اساسا همان ارسال ایمیل به صورت مستقیم است، تنها فرق آن این است که به جای این که از سرویس های ارسال ایمیل مانند جیمیل استفاده کنید، توسط سرویس های مخصوص و پیشرفته ارسال ایمیل به صورت گروهی استفاده می شود.

بسیاری از ایمیل هایی که ما در این زمینه دریافت می کنیم و اکثر آن ها هم عنوان هایی مانند تخفیف و یا معامله دارند، نوعی از این ایمیل مارکتینگ هستند که البته از نوع بد آن هستند.

شخصی در جایی لیست ایملی تهیه می کند، و شروع به ارسال ایمیل هایی با مضمون دریافت ____(نام محصول) درازای ____ (قیمت محصول) برای تمامی افراد در لیست می کند، گاهی اوقات تنها کاری که این عمل انجام می دهد این است که افراد را آزار داده، و در نهایت بابت بد شدن اسم ایمیل مارکتینگ می شود.

در بهترین حالت، ایمیل مارکتینگ به کسب و کار ها کمک می کند تا بتوانند مشتریان خود را از خدمات و محصولات و اخبارشان آگاه کنند، و این که به مشتری هایشان پیام ارسال کنند.مزایای ایمیل مارکتینگ

دو مزیت بزرگ بازاریابی ایمیل عبارتند از: قیمت و سهولت.  ایمیل دادن یک راه ارزان تر برای تبلیغ شرکت و محصولات و / یا خدمات آن در مقایسه با سایر انواع بازاریابی می باشد. هم چنین کار با ایمیل و راه اندازی آن بسیار آسان بوده، و شما حتی می توانید کمپین های ایمیل تان را ردیابی کنید، که آن را به روشی بسیار قابل دسترسی و آسان برای بازاریابی مخصوصا برای کسب و کار های کوچک تبدیل می کند.

هم چنین شما می توانید خبرنامه هایی را به لیست ایمیل هایی که از افرادی که اطلاعات لازم را در وب سایت شما ارائه کرده اند، ارسال کنید، به عنوان مثال، می توانید آخرین اخبار و بروزرسانی های شامل کسب و کار و یا وب سایت تان، و یا پیشنهاد هایی ویژه را به آن ها ارسال کنید. در نهایت می توانید به آن ها اعلام کنید که وب سایت شما و کسب و کار شما وجود دارد، و شاید زمان آن باشد که دوباره سری به وب سایت تان بزنند.

مخاطبان هدف گذاری شده

این که بتوانید مخاطبان خود را هدف گذاری کنید، تمام مشکلات ذاتی بازاریابی غیر هدفمند را حل می کند. روزهایی که تبلیغات را در تلویزیون، روزشمار ها و یا بیلبورد ها قرار می دادیم و هیچ کنترلی هم بر روی این که چه کسانی آن ها را می بینند دیگر گذشته است. با ایمیل مارکتینگ، شما می توانید کنترل خیلی بیشتری را بر روی مخاطبان خود داشته باشید، آن هم با دسته بندی لیست مخاطبین خود براساس موقعیت سرنخ، جمعیت، موقعیت مکانی یا سایر نقاط داده، که به این شکل شما انتخاب می کنید که چه کسانی تبلیغات شما را مشاهده می کنند. هدف قرار دادن ایمیل ها باعث می شود مطمئن شوید که مخاطبان شما محتوا را به طور خاص بر اساس نیاز های خود دریافت می کنند. مشتریان و صاحبان کسب و کار سود می برند، زیرا شما می توانید یک پیام را برای هر مشتری بسته به یک بخش سفارشی برای افزایش نرخ تبدیل بالاتر سفارشی سازی کنید.

افزایش آگاهی از نام تجاری

با هر ایمیلی که ارسال می شود، مصرف کنندگان در معرض تجارت و نام تجاری شما قرار می گیرند. با برنامه ریزی استراتژیک، طراحی هوشمند و محتوای هدفمند، کسب و کار شما به طور پیوسته برای خود ارزش ایجاد می کند. با انجام این کار، شما در ذهن مخاطبین خود خواهید ماند. سپس هنگامی که یک مشتری به محصولات یا خدمات خاصی نیاز دارد، کسب و کار شما شانس بیشتری برای تبدیل این افراد به مشتری خود خواهد داشت.

معیارها

تجزیه و تحلیل برای اندازه گیری موفقیت هر کمپینی ضروری است. بسیاری از کانال های بازاریابی نتایج مبهم و تخمینی را از خود در این رابطه ارائه می دهند. از سوی دیگر، بازاریابی الکترونیک، معیارهای دقیق و ارزشمندی را شامل می شود، از جمله میزان تحویل، نرخ های باز(open rate) ، نرخ کلیک (CTR) به ارسال و نرخ بازگشت مشترکین. حتی بهتر از آن : این معیارها بیشتر از اعداد و درصد هستند. آن ها بینشی نسبت به رفتار و منافع مشتریان شما را همراه با خود دارند. از کمپین بازاریابی ایمیل خود به عنوان یک ابزار برای نظارت بر اطلاعاتی که مصرف کنندگان شما بیشتر نسبت به آن ها پاسخگو هستند استفاده کنید. از آن جا، شما می توانید استراتژی بازاریابی خود را به سوی کمپین های موفق تر و موضوعات مورد علاقه تر هدف قرار دهید.ایمیل مارکتینگ مقرون به صرفه است

شاید جذاب ترین مزیت بازاریابی ایمیل بازده سرمایه گذاری آن است. بدون هزینه چاپ، بدون هزینه پستی، بدون نرخ تبلیغات. بازاریابی ایمیل به عنوان مقرون به صرفه ترین نوع بازاریابی می تواند باشد. با توجه به انجمن بازاریابی مستقیم، بازاریابی ایمیل به ازای مبلغ 1 دلار، 40 دلار برای آن ها بازده داشته است.

ترافیک ورودی به وب سایت شما را افزایش خواهد داد

پیام های ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی با ایمیل همچنین می تواند به افزایش ترافیک وب سایت شما کمک کند. به عنوان مثال شما می توانید با ارسال خبرنامه، که حاوی آخرین بروزرسانی ها از کسب و کار شما، پیشنهاد هایی ویژه برای محصولات تان، یا آخرین مطالب وبلاگ تان است به کاربران تان آن ها را برای کلیک بر روی لینک وب سایت شما و در نهایت افزایش ترافیک سایت تان ترغیب کنید.

می توانید از ایمیل مارکتینگ برای تقویت روابط با مشتریان خود استفاده کنید

علاوه بر کمک به ایجاد اعتبار، بازاریابی ایمیل همچنین شما را قادر می سازد روابط خودتان را با ورودی های جدید و مشتریان موجود تقویت کنید. از طریق ارتباطات پیوسته و ارزشمند ایمیل می توانید در ذهن مخاطب خود قرار گیرید، خوانندگان خود را در مورد موضوعاتی که برای آن ها اهمیت بیشتری دارند، آموزش دهید و آن ها را از پیشنهاد های ویژه تان مطلع کنید.

مقالاتی که شاید به آنها علاقه مند باشید


5 ترند دیجیتال مارکتینگ که در سال 2019 می میرد

7 ابزاراساسی سئو سایت

موثرترین تاکتیک‌های دیجیتال مارکتینگ

 

 

ارسال پیام

ما با در ارتباط باشید

مشاوران ما 7 روز هفته از 8 صبح الی 5 عصر پاسخگوی شما هستند