5 ترند دیجیتال مارکتینگ که در سال 2019 می میرد 

بازاریابی دیجیتال یک حرفه همیشه در حال تکامل است. همانطور که مردم تکامل می یابند و نیازها و ترجیحات آنها تغییر می کند؛ بنابراین این تغییر یک  روند معمول  از بازاریابی دیجیتال است. شما باید همواره به روز  باشید و در جاهایی که  مخاطبان شما  حضور دارند نقش پررنگی داشته باشید ، و برای این حضور قوی نیازمند روند بازاریابی دیجیتال در حال رشد هستید.

 

برای بهبود استراتژی بازاریابی دیجیتالی خود در سال 2019 این مقاله را کامل بخوانید ، چه تغییراتی باید در استراتژی خود بدهید ؟؟ آیا ادامه دادن استراتژی قبلی به شکست منجر میشود ؟؟

 

کدام پلتفرم ها دیگر برای امسال جواب نمیدهند ؟؟ کدام شبکه اجتماعی بیشتر باید مورد توجه قرارا بگیرد؟؟

5 روند  کلیدی بازاریابی دیجیتالی که در 2019 اهمیت خود را از دست میدهد  و همچنین در این مطلب شما یاد می گیرید که چگونه این روند را برای بهبود استراتژی بازاریابی دیجیتالی خود در سال 2019 به کار گیرید.

استفاده از رباتهای اینستاگرام می میرد .

  • صرف تمام توجه شما فقط به اینستاگرام بدون استفاده از فیس بوک می میرد .
  • استفاده از اینفلوئنسرها به عنوان تنها سفیران برندهای مشهور می میرد.
  • روشهای غیر ارگانیک سئو می میرد.
  • استفاده نکردن از تبلیغات کلیکی می میرد.

 

اینستاگرام در پیشرفت صعودی

براساس یک مطالعه توسط مرکز تحقیقات Pew در ایالات متحده، تعداد کاربران فیس بوک در سه سال گذشته از 71 درصد در سال 2015 به 51 درصد در سال 2018 کاهش یافته است و تعداد کاربران اینستاگرام نوجوان از 52 درصد در سال 2015 به  72٪ در سال 2018 افزایش یافته است.        

واضح است که Instagram در حال پیشرفت است .بنابراین، اگر قصد دارید یک مخاطب جوانتر در سن 30 سالگی را هدف قرار دهید، باید بیشتر به Instagram تمرکز کنید نه فیس بوک.

در سال 2019 اینستاگرام توجه بیشتری به IGTV خواهد داشت ، در تلاش است تا مراحل بزرگتری را در آن عملی کند و بیشتر عملکردی مانند youtube با آن داشته باشد . اگر از IGTV در سال 2019 استفاده نکنید ، اشتباه بزرگی را مرتکب شده اید.

اینستاگرام در جستجوی پیروان متقلب  خود است . توقف خرید طرفداران جعلی و استفاده از برنامه های شخص ثالث برای فالو و آنفالو کردن را در صدر برنامه های اینستاگرامی خود قرار دهید.

استوری اینستاگرام از زمان انتشار آنها محبوب بوده است. آگهی های تبلیغاتی خود را برای استوریهای اینستاگرام اختصاص دهید.

قرار دادن استوری  به طور مرتب باعث افزایش میزان مشارکت شما خواهد شد و عملکرد حساب اینستاگرام  شما افزایش خواهد یافت.

 

در سال 2019 اینستاگرام توجه بیشتری به IGTV خواهد داشت ، در تلاش است تا مراحل بزرگتری را در آن عملی کند و بیشتر عملکردی مانند youtube با آن داشته باشد . اگر از IGTV در سال 2019 استفاده نکنید ، اشتباه بزرگی را مرتکب شده اید.

 

فیس بوک هنوز هم در رده های بالای بازی دیجیتال مارکتینگ است :

ممکن است روند استفاده از فیسبوک سیر نزولی داشته اما اشتباه نکنید ،  فیس بوک هنوز هم پلت فرم رسانه های اجتماعی با بیش از 2.27 میلیارد کاربر فعال ماهانه است. تعدادی از کاربران فیس بوک نوجوان ممکن است کاهش یابد، اما فیس بوک تعداد قابل توجهی از کاربران بیش از 30 سال سن دارد.

اگر شما یک کسب و کار یا یک بازاریاب هستید که می خواهد جمعیت های قدیمی تر را هدف قرار دهد، پس فیس بوک یکی از پلت فرم های مناسب برای شما است.

 

روند و فاکتورهای فیس بوک در سال 2019 :

فیس بوک یک بروزرسانی جدید مدیریت انتخابی را به نام مخاطبان Lookalike مبتنی بر ارزش گذاری ارائه کرده است که به شما امکان می دهد افراد را با مشتریان مشابه خود، بر اساس رفتار آنلاین و آفلاین، شناسایی و  مورد هدف قرار دهید.

این یک راه هوشمند برای ایجاد تجربه جذب مخاطب و تجسم محصول شما است.

استوریهای  فیس بوک و فیس بوک Live در سال 2019 به شما کمک می کنند که جذابیت پیج خود را بهبود ببخشید.میکرو اینفلوئنسرها و تأثیر آنها در بازاریابی دیجیتال 2019

بازاریابی اینفلوئنسر یک استراتژی عالی برای آگاهی رسانی از برند شماو کسب مشتری است. امروزه مردم به اینفلوئنسرها  بیشتر از برند های مشهور اعتماد دارند.

بر طبق یک مطالعه، از هر 10 نوجوان 6 نفر ، توصیه هایی از اینفلوئنسرهای  مشهور سنتی از تلویزیون یا فیلم ها را دنبال می کنند. این انفلوئنسرها می توانند یک اینستاگرامر یا یکی از مشهورترین توییتر یا یوتیوبر باشند .این تأثیرگذاران  هزاران پیروان و طرفدارانی دارند که آنها را عبادت می کنند. در حالی که بازاریابی تأثیرگذار امروزه به سرعت در حال رشد استراتژی بازاریابی آنلاین برای بسیاری از مارک ها است، آنها بسیار پرهزینه هستند.

نگران نباشید میکرو اینفلوئنسرها به کمک شما می آیند.

افراد تأثیرگذار کوچک با رسانه های اجتماعی کمتر از 10000 نفر هستند. حساب های رسانه اجتماعی تأثیرگذار با پیروان کمتر در مقابل تأثیر گذاران عمده، مخاطبان کوچک اما واقعی تر با نرخ مشارکت بهتر و هزینه های کمتر خدمات دارند . بازاریابی Micro-Influencer در آینده در سال 2019 توان بالقوه بیشتری خواهد داشت و شما باید این مورد را به استراتژی بازاریابی آنلاین خود اضافه کنید.

 

منتظر چی هستی؟ موبایلت رو بردار و به دنبال میکرو اینفلوئنسر برای تبلیغ برند خود باش.

 

ترویج بازاریابی MICRO-INFLUENCER و مواردی که باید در سال 2019 به آن نگاه کرد:

تأثیرگذاران میکرو 60٪ نرخ انگیجمنت بالاتری دارند و در مقایسه با بازاریابی عمده ا ینفلوئنسرها    6.7  برابر تأثیرگذاری بیشتری دارند. ( انگیجمنت به میزان تعامل با فالوورها گفته میشود )

روند فریبکارانی که تلاش می کنند با پیروان جعلی پول کسب کنند، به پایان رسیده است. همانطور که در بالا ذکر شد اینستاگرام  الگوریتم خود را برای حذف پیروان جعلی بهبود داده است. شرکت ها نیز با استفاده از ابزارهایی نظیر HypeAuditor، یک پروفایل اینفلوئنسر را برای تأیید صحت بررسی می کنند. اگر شما یک تأثیرگذار هستید، از پیروان تقلبی دوری نمایید.

اینفلوئنسرها در حال افزایش هستند، و بسیاری از برندها شروع به استفاده از این فرصت ها و صرف هزینه بیشتر در بازاریابی اینفلوئنسر کرده اند. قبل از آنکه دیر شود، وارد این باز شوید .

SEO - رشد روش های ارگانیک در بازاریابی دیجیتال 2019 !

از افرادی شایعه شنیده می شود که سئو مرده است. آیا SEO مرده است؟ نه، این نیست! هرگز نمی تواند مرده باشد SEO. همیشه در حال تکامل است تا زمانی که افراد جستجو کنند، SEO همیشه زندگی خواهد کرد!

در این یادداشت، بیایید در مورد آنچه که شما باید انجام دهید تا  در 2019 در بازی seo موفق شوید ، صحبت کنیم .

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) چیزی است که همیشه در طولانی مدت به شما کمک می کند. و  سالیان متمادی منبع اصلی ترافیک برای کسب و کار یا وب سایت شما است. اگر شما در سال 2018 این مهم را به درستی انجام نداده اید، هنوز برای پیشرفت شانس دارید .  SEO آسان نیست اما اگر درست انجام شود، بهترین منبع ترافیک است که می توانید دریافت کنید.

 

روند SEO و مواردی که در بازاریابی دیجیتال 2019  باید مراقب باشید  :

گوگل در حال مهاجرت به «تقدم ایندکس با موبایل» است، به این معنی که گوگل قصد دارد وبسایت شما را بر اساس نسخه تلفن همراه بیشتر نسبت به نسخه دسکتاپ صفحه وب رتبه بندی کند (موبایل اولویت بیشتری را دریافت میکند). ایجاد وب سایت ریسپانسیو تلفن همراه میزان بانس ریت سایت شما را کاهش میدهد.

بازی بازاریابی دیجیتال خود را در سال 2019 با یک وب سایت کاملا بهینه شده آغازکنید. سرعت سایت خود را افزایش دهید، از کلمات کلیدی به خوبی تحقیق  شده استفاده کنید، برچسبهای خود را بهینه کنید، لینکهای داخلی و غیره ایجاد کنید.

 

جستجوی صوتی در آینده  مدنظر خواهد بود و شما باید بهینه سازی وب سایت خود را برای آن شروع کنید.

گوگل اهمیت بیشتری برای حفاظت از اطلاعات کاربر داده است. وب سایت خود را از HTTP به HTTPS تغییر دهید.

با افزایش رقابت در هر سال، شما نیاز به ایجاد لینک های با کیفیت برای پیشرفت در سال 2019 دارید . قدرت خود را توسط وبلاگ نویسان مهمان همراه با ارتقاء رسانه های اجتماعی برای ایجاد لینک. افزایش دهید و  از راه لینکسازی صحیح به نظر گوگل قابل اعتماد تر  باشید.

محتوا در بازاریابی دیجیتال 2019  هم پادشاه است، هر گونه SEO یا SEO آفلاین که شما انجام می دهید، مهم نیست که چه تعداد پیوند با کیفیت  ایجاد می کنید، وب سایت شما هیچ وقت Google را تحت تاثیر قرار نمی دهد، مگر اینکه  علاقه مندان به وب سایت خود را با محتوای  عالی شگفت زده نکنید . محتویاتی را که منحصر به فرد هستند و به خوانندگان شما ارزش می دهد، بنویسید.

 

محتوا هنوز هم پادشاه است .

 

در هر حال تبلیغات کلیکی ارزشمند است .

با توجه به گزارش  Formstack، تبلیغات PPC یکی از سه منبع برتر دستیابی  به سایتهاست  . Pay-Per-Click (PPC)

یک ابزار مهم برای هر بازاریاب دیجیتال است؛ زیرا توسط آن  افرادی به راحتی  شما را پیدا می کنند .

با «Google Adwords» که به عنوان «تبلیغات Google» نامگذاری شده است، علاوه بر  ارتقاء رابط کاربری خود، تبلیغات Google روش سهلتری برای نرخ تبدیل به مشتری شماست.

با تمام این به روز رسانی ها، روش بازاریابی PPC  نیز تکامل یافته است و در زمان دسترسی به مشتریان گزینه های بیشتر و شیوه های بهتر را به ارمغان آورده است. 

تبلیغات کلیکی و عملکردی که شما برای آن در بازاریابی دیجیتال 2019 باید داشته باشید.

گوگل قصد دارد تبلیغات گوگل را با اتوماسیون و هوش انسانی آسانتر کند. استراتژی های خودکاری که  پیشنهاد در کمپین ها را به ارمغان می آورد، بدین معنی که شما می توانید بیشتر در بخش های دیگر کمپین تمرکز کنید.

 

هوشمند شدن تبلیغات کلیکی گوگل و افزایش نرخ تبدیل مخاطبان هدف خود را جدی بگیرید .

هدف قرار دادن مخاطبان به جای عبارات  کلیدی، اهمیت زیادی در PPC خواهد داشت. بعضی از کارشناسان مانند آرون لووی از SEM Elite معتقدند که دوران جستجوی کلیدی ممکن است به تدریج در سال 2019 پایان یابد و هدف قرار دادن مخاطبان، کمپین های با عملکرد بالا را در سال 2019 در اختیار خواهد داشت.

هدف قرار دادن مجدد  مخاطبان شما همیشه یک روند بی توقف  در بازاریابی دیجیتال خواهد بود. و همیشه  منجر به یک نرخ تبدیل بالاتر میشود . هرگز در استراتژی بازاریابی آن را متوقف نکنید.

سخن آخر :

 

  • فیس بوک برای مخاطبان قدیمی
  • اینستاگرام برای نوجوانان
  • تبلیغات هوشمند کلیکی
  • سئوی ارگانیک
  • تأثیر جادویی میکرو اینفلوئنسرها

 موارد بالا را  در بازاریابی دیجیتال 2019 خود دست کم نگیرید .

ارسال پیام

ما با در ارتباط باشید

مشاوران ما 7 روز هفته از 8 صبح الی 5 عصر پاسخگوی شما هستند